Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dotácia na nájomné z MH SR a účtovanie u prenajímateľa


Rád by som pochopil správne princíp dotácií na nájomné z pohľadu prenajímateľa. Sme spoločnosť, ktorá prenajíma nebytové priestory . V zmysle zmluvy je cena za nájom 3000 € mesačne , čo je len za nájom priestoru bez ostatných služieb. Rozhodli sme sa , že poskytneme nájomcovi zľavu vo výške 50 % a to za obdobie 10, 11, 12/2020 , s tým , že ako prenajímateľ spolu s nájomcom následne podáme žiadosť o dotáciu na nájomné cez MH SR .

Riešili sme to nasledovne :

  1. My (prenajímateľ) sme vystavili FA vo výške 50 % t.j. na 1 500,- € za mesiac, ktorú požadujeme od nájomcu aby nám zaplatil.
  2. Následne podáme spolu s nájomcom žiadosť o príspevok (cez MHSR) na nájomné za príslušný mesiac .

Dotácia , ktorú nám MH SR pošle za nájomcu, je náš výnos, ktorý zdaníme? Uvažujem správne ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom