Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poľovnícke združenia a prenájom nehnuteľnosti


Poľovnícke združenie (ďalej len „PZ“) ako nepodnikateľský subjekt vlastní pozemky, ktoré prenajíma podnikateľom na brehu Dunaja (stánky na rýchle občerstvenie) ako aj občanom na príležitostné stanovanie. PZ živnostenské oprávnenie nemá, iba stanovy. Prosím, prenájom nehnuteľnosti je podnikaním PZ, čo vyžaduje živnostenské oprávnenie, ak áno potrebuje aj registračnú pokladnicu na evidenciu tržieb v hotovosti z titulu príležitostného prenájmu na stanovanie? Podnikatelia stánkov platia nájomné na účet PZ. Používanie registračných pokladníc sa vzťahuje len na podnikateľov.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom