Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poisťovacie služby a DPH


Klient FO poskytuje poisťovacie služby ako hlavnú činnosť na základe živnostenského listu. Po prekročení obratu na registráciu dph sa zaregistruje a poskytuje oslobodené služby (§ 37 zákona o dph), a nemá nárok na odpočítanie dane „na vstupoch“. Je to tak správne?
V praxi „poisťovacích agentov“ totiž nastávajú prípady kedy: 1) neregistrujú sa za platiteľa dph po prekročení obratu vôbec, alebo 2) zaregistrujú sa a uplatňujú si odpočítanie dph podľa mňa v rozpore s § 49 zákona o dph.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom