Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Podielová účasť v inej UJ+pôžička-úroky


Firma A má 43% podielovú účasť vo firme B. Aj firma A aj firma B je súčasťou skupiny. Spoločnosť C vyhotovuje konsolidovanú účtovnú závierku, do ktorej zahrnie aj ÚZ firmy A aj B.
Ako má vykázať firma A svoju podielovú účasť (43%) vo firme B? Na účte 061 alebo na účte 062? V ÚZ na r. 22 alebo na r. 23 ?
Zároveň spoločnosť A poskytla pôžičku spoločnosti B, ktorá je splatná 31.12.2022. Je správne, ak spoločnosť A zaúčtuje úroky k uvedenej pôžičke k 31.12.2021 na 066/665 a v ÚZ na r. 29 ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom