Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Obchodný podiel – oprava účtovania rozdielu ceny


Spoločnosť s.r.o. (1) je spoločníkom v inej s.r.o (2) a obchodný podiel je zaúčtovaný na účte 061. Po prevzatí účtovníctva sme zistili, že OP nie je zaúčtovaný v správnej výške a je tam rozdiel cca 5 tis. EUR (OP je zaúčtovaný v nižšej hodnote). Akým spôsobom môžeme urobiť opravu účtovania na účte 061 – môžeme tak urobiť cez účet 429 alebo 428?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom