Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Náklady na kanceláriu


Ak spoločnosť s.r.o. nemá prenajatý priestor na kanceláriu, nemôže uplatňovať náklady na hygienické a čistiace potreby a kancelársky, skladový nábytok?
Ide o to, že sídlo s.r.o. je zriadené v rodinnom dome, kde býva konateľ s manželkou. Samozrejme by si tam chcel zriadiť kanceláriu a potrebuje nábytok atď.
Dom je však písaný len na manželku, ak by mu chcela prenajať len jednu izbu na to aby si teda mohol tieto náklady uplatňovať, treba to preklasifikovať na nebytový priestor? Energie ani nič iné by neuplatňoval.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom