Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príspevková organizácia a zákazková výroba pri výstavbe nehnuteľností


Dobrý deň, prosila by som ešte o doplnenie vysvetlenia k zadanej otázke zodpovedanej zo 07.10.2020. V priebehu účtovného obdobia sme účtovali podľa Vášho postupu – náklady sme aktivovali na mesačnej báze do nedokončenej výroby: 5../3.., 2.., 121/611. Tým pádom by bol výsledok hospodárenia nulový. V priebehu účtovného obdobia sme zadávateľovi zákazky dvakrát fakturovali čiastkovo prevedené práce – zaúčtované 311/343, 601. Chcela by som sa opýtať, či môžem k 31.12.2020 uskutočniť úbytok nedokončenej výroby zápisom 611/121 alebo môžem použiť pri účtovaní čiastkových prác účet 384 – výnosy budúcich období? Pokiaľ fakturované práce nechám na účte tr. 6, vykazuje mi výsledok hospodárenia, ktorý nie je hodnoverný, nakoľko náklady sú preúčtované na účet 611.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom