Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Manká a škody presahujúce náhrady – spoluúčasť zamestnanca


Manká a škody presahujúce náhrady – kontrola v rámci uzávierkových prác. Počas roka sme mali niekoľko poistných udalostí. Väčšina plnení prišla z firemných poistiek, ale niektoré priamo zo súkromnej poistky zamestnanca.
Príklad: škodová udalosť na firemnom motorovom vozidle (okrem vozidiel to boli počas roka aj stroje v rámci linky atď.), ktoré používa zamestnanec. Poistné plnenie prišlo z firemnej havarijnej poistky.
Je nasledovné účtovanie správne?

– náklad na opravu 5000,- 511/321
– krycí list z poisťovne 4800,-
– výška poistného plnenia 4650,- 378/648, (úhrada 221/378)
– spoluúčasť (predpísali sme ju zamestnancovi, kt. spôsobil škodu) 335/648, (úhrada 211/335)
Na konci roka porovnávam 5ťku so 6tkou s tým, že keď je 5ťka vyššia ako 6tka, tak rozdiel je PP zvyšujúca ZD. V našom prípade by sa mal ZD zvýšiť o 200,- nakoľko to je rozdiel. Zaujíma ma hlavne to, či spoluúčasť, ktorú sme predpísali zamestnancovi vstupuje do sumy – výšky prijatej náhrady.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom