Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Daň z lesných pozemkov a jej uplatnenie do daňových výdavkov pri zmene vlastníka


Spoločnosť A predala v 12/2020 lesné pozemky spoločnosti B. Prevzatie pozemkov bolo potvrdené v 12/2020 Protokolom o prevzatí. Spoločnosť A na základe uvedeného protokolu vyradila uvedené pozemky z majetku.  Do katastra nehnuteľností sa zmena vlastníka zapísala až 31.3.2021. (spoločnosť B nepredložila všetky potrebné doklady na zápis do katastra). V 4/2021 spoločnosť A obdržala z obce rozhodnutie o vyrubení dane za lesné pozemky na rok 2021, pretože podľa katastra bola k 1.1.2021 stále vlastníkom pozemkov. Bude zaplatená daň za lesné pozemky v roku 2021 pre spoločnosť A daňovým výdavkom?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom