Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Finačný príspevok na pracovné oblečenie


Zamestnávateľ chce zamestnancom poskytovať finančný príspevok na pracovné oblečenie resp. „ošatenie“ v hodinovej sadzbe bez toho, aby zamestnanci museli predkladať doklady o ich nákupe. Nakoľko tento príspevok podlieha zdaneniu zahrňuje sa aj do vymeriavacieho základu na sociálne a zdravotné poistenie? V prípade, ak by zamestnanci dokladovali nákup pracovného oblečenia pri poskytovaní rovnakého príspevku, tak by sa nezahrňoval do vymeriavacieho základu na sociálne a zdravotné poistenie nakoľko by nebol predmetom dane?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

RNDr. Jana Motyčková

Poradenstvo týkajúce sa sociálneho a zdravotného poistenia, mzdovej oblasti, Zákonníka práce a exekučných zrážok zo mzdy.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom