Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Fakturácia montáže lakovacej linky v Jaguár Land Rover Nitra poľskej zdaniteľnej osobe neregistrovanej na Slovensku


Slovenský platiteľ dane poskytuje poľskej zdaniteľnej osobe neidentifikovanej pre DPH na Slovensku služby montáže lakovacej linky karosérií automobilov v závode na výrobu automobilov Jaguár Land Rover Nitra. Linka sa montuje v budove určenej ako lakovňa automobilov. Je uvedená služba dostatočne previazaná s nehnuteľnosťou lakovne, aby sa miesto určenia zdaniteľného plnenia posudzovalo podľa § 16 zákona o DPH a aby sa faktúra za služby vystavila so slovenskou DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom