Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


eBook (elektronická kniha)


Chcel by som sa opýtať ohľadne eBook (elektronická kniha) vytvorená vo vlastnej réžii a predávaná konečnému zákazníkovi. Moje otázky:

1. eBook (elektronická kniha) sa považuje za tovar alebo službu?
2. pre tržby v prípade vlastnej réžii (ide o s.r.o. a autorom je konateľ) – použije sa účet 601?
3. vzniknuté fakturované náklady za predpokladu, že nie je možné určiť počet kusov k predaju (je neobmedzený) – napr. za ilustrácie vytvorené na objednávku – sa zúčtujú v období vzniku alebo je potrebné podľa nejakého kľúča časovo rozlíšiť.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom