Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DPH preprava – vývoz do Švajčiarska


Slovenskej firme „A“ – platiteľ DPH – bola vyfakturovaná preprava tovaru slovenskou prepravnou firmou /dpd/ zo SR do Švajčiarska. Na faktúre dpd uviedla informáciu – oslobodené od dane. Dátum vystavenia: 3.5.2023, dátum dodania služby: 30.4.2023.
Následne firma „A“ 9.5.2023 refakturovala prepravu švajčiarskemu odberateľovi tovaru. Tiež na faktúre uviedla informáciu – oslobodené od dane. Obe fakturácie boli bez DPH. Je to v poriadku? Kde a či vôbec /v ktorom riadku/ sa majú prijatá a vystavená faktúra firmy „A“ uvádzať v daňovom priznaní k DPH a KV?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Tomáš Pečík

Pôsobí ako partner a daňový poradca v spoločnosti SPS TAX, k.s. Poskytuje poradenstvo v oblasti dane z príjmov, v súvislosti s posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určením základu dane fyzických / právnických osôb; a v oblasti DPH, v súvislosti s posúdením predmetu dane, určením miesta dodania tovaru alebo služby, vznikom daňovej povinnosti a iných povinností vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom