Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dodatočne vytvorenie nedeliteľného fondu v družstve


Družstvo vzniklo v roku 2018. Pri vzniku sa zabudlo na vytvorenie nedeliteľného fondu a nebolo teda o ňom účtované v účtovníctve v roku 2018. V roku 2019 to chceme napraviť, tak aby sme DP aj ÚZ podali už správne. Môžme do roku 2019 doúčtovať tvorbu nedeliteľného fondu nasledovne :
1. tvorba nedeliteľného fondu dodatočne 353 / 418
2. splatenie nedeliteľného fondu časťou členského vkladu nezapisovaného ZI 411 200 / 353

Zároveň sa chcem opýtať aj na dodatočné doúčtovanie tvorby nedeliteľného fondu u člena družstva.
Môžme do roku 2019 doúčtovať NF nasledovne :
1. Nedeliteľný fond u družstva tvorený dodatočne 069 / 367
2. Splatenie NF časťou členského vkladu nezapisovaného ZI 367 / 063

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom