Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dividendy 2004-2008


Spoločnosť SRO plánuje vyplatiť spoločníkom dividendy zo ziskov dosiahnutých v rokoch 2004-2008. Výšku dividend si rozdelili na valnom zhromaždení, tá nezohráva úlohu. Jedná sa však o nasledujúcich spoločníkov:
– spoločník – fyzická osoba – občan SR – podiel na ZI našej spoločnosti = 13%
– spoločník – fyzická osoba – občan ČR – podiel na ZI našej spoločnosti = 13%
– spoločník – právnická osoba – SRO usídlená v ČR – podiel na ZI našej spoločnosti = 74%

Ako to bude pri výplate dividend s odvodmi alebo prípadnou daňou? Bude tento príjem niekde nezdaniteľným príjmom? Je potrebné niektorému spoločníkovi ponížiť výplatu o zrážkovú daň?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom