Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Daňové priznanie SZČO a príspevky z Opatrenia č. 2 (Prvá pomoc)


FO – platiteľ DPH za rok 2021 dosiahol príjmy zo živnosti, vrátane príjmov z Opatrenia č. 2, v celkovej výške 8 400 €. Výdavky celkom boli 3 600 €, z toho 3 089,16 € odvody na zdravotné a sociálne poistenie hradené z dotácie [§ 4 ods. 6 písm. f) a § 18 postupov účtovania v JÚ] a 510,84 € faktúry za telefón a bankové poplatky. Ako je to s daňovým priznaním FO typu B -uvádza sa iba rozdiel z opatrenia č. 2 príjem suma 4 800 v VI. oddiele r. 2 a výdavky v sume 510,84 € (telefón a bankové poplatky)? Sú potrebné prílohy?

V daňovom priznaní sa uvedie v poznámkach príjem z opatrenia č.2 pri nároku na daňový bonus, živnostník má 2 deti?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom