Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Čo je základ dane pri faktúre z EU s dph EU krajiny – platiteľ DPH v SR


Čo je základom dane na samozdanenie, v prípade, že platiteľ DPH aj napriek oznámeniu IČ DPH, dostáva faktúry z EU s DPH EU krajiny. Faktúru samozdaňuje. Je základom dane v SR pri samozdanení celková faktúrovaná suma aj s DPH EU krajiny ? Alebo je základom dane, len základ dane z faktúry bez EU DPH na faktúre? Čo potom s tým DPH ? Uhradiť ho klient uhrádza vždy.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom