Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Časové rozlíšenie


Podľa zmluvy o poskytnutí reklamných služieb prenajímame reklamnú plochu. Zmluvu o poskytnutí reklamných služieb (prenájme reklamnej plochy) máme uzatvorenú vždy na jeden kalendárny rok s možnosťou predĺženia na ďalšie obdobie. Prenájom reklamnej plochy fakturujeme podľa zmluvy raz za štvrťrok. Máme povinnosť časovo rozlišovať príjem za prenájom reklamnej plochy ? Napr. 1.7.2021 sme vystavili faktúru za 3. štvrťrok. Musíme túto faktúru časovo rozlíšiť na mesiace júl, august a september ?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom