Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príspevky na stravovanie zamestnancov od 01.01.2022


Chcela by som nadviazať na článok zo dňa 19.07.2021, kde riešite bezodplatné poskytnutie stravy zamestnancom. Správne to chápem, že keď zamestnávateľ bude požadovať len absolútne minimálnu časť z hodnoty stravy (napr. 0,05 €) , v tom prípade si môže z faktúry za poskytnutú stravu odpočítať plnú hodnotu DPH?

A ešte by som sa chcela spýtať, keď hodnota jedla je 4,25 € bez DPH, zamestnávateľ si môže zo zákona dať do nákladov 55 % hodnoty, t.j. 2,34 € + príspevok zo SF 0,29 eur (do nákladov pri tvorbe SF ), 0,05 € zaplatí zamestnanec a zostávajúca časť 1,57 € bude výdavok neovplyvňujúci základ dane. Je nejaká možnosť, kedy by si zamestnávateľ mohol dať do nákladov aj zostávajúcu sumu 1,57 €?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom