Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zrušenie s.r.o. bez likvidácie – doplnenie otazky


Mám doplňujúce otázky:

– čiže ak aj s.r.o. bez ohľadu či má alebo nemá majetok, musí ísť do likvidácie?
– odmena likvidátora uvedená vo Vyhláška č. 193/2020 Z. z. je stanovenie právne nárokovateľnej odmeny? Je možné ju po dohode s likvidátorom aj znížiť, resp, ju neuplatňovať?
– nerozdelený zisk minulých rokov po zápočte straty, je nutné rozdeliť po vstupe do likvidácie alebo je súčasťou likvidačného zostatku?
– v prípade zrušenia s likvidáciou – po rozhodnutí príslušným orgánom spoločnosti – oznámi sa registrovému úradu, že je v likvidácii. Zloží preddavok v sume 1 500 € do notárskej úschovy. Oznámi do obchodného vestníka, aby sa mohli prípadní veritelia ozvať. Oslovia sa inštitúcie – Daňový úrad, Sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne. Je potrebné ešte niekde oznámiť túto skutočnosť? Spoločnosť nemí/la žiadnych zamestnancov.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom