Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zrážky zo mzdy – exekúcie


Prijali sme nového zamestnanca. Od exekútora sme na tohto zamestnanca dostali v jeden deň naraz štyri exekúcie. Dve prednostné (dve rôzne zdravotné poisťovne) a dve neprednostné (dve rôzne pôžičkové spoločnosti). Zamestnanec má manželku a dve maloleté deti (vyživované osoby). V mesiaci október zarobil čistú mzdu 752,78 eur (bez daňového bonusu). Daňový bonus mu vychádza 85,91 (čistá mzda s daňovým bonusom je teda 838,69 eur). Ako v tomto prípade postupovať pri výpočte exekučnej zrážky zo mzdy ? Dal by sa prosím Vás poslať presný rozpis zrážok ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

RNDr. Jana Motyčková

Poradenstvo týkajúce sa sociálneho a zdravotného poistenia, mzdovej oblasti, Zákonníka práce a exekučných zrážok zo mzdy.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom