Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zmarená investícia – Zaplatený preddavok na budúcu kúpu ojazdeného auta


Firma s.r.o. /kupujúci/ zaplatila predávajúcemu na základe Dohody o budúcej zmluve preddavok na kúpu dovezeného ojazdeného auta /výbava auta podľa požiadaviek kupujúceho/. Prvá časť preddavku bola na kúpnu cenu auta a druhá časť preddavku bola na náklady súvisiace s dovozom a prípravou auta na predaj. Predávajúci následne auto na želanie kupujúceho doviezol zo zahraničia a zabezpečil všetky náležitosti potrebné k odpredaju /preverenie vozidla, STK, kontrola originality, prihlásenie…./. Keď už bolo auto pripravené na predaj, kupujúci sa rozhodol, že auto nebude kupovať. Predávajúci prijatý preddavok kupujúcemu nevrátil. Môže kupujúci tento preddavok zahrnúť do základu dane ako zmarenú investíciu alebo ide o škodu?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom