Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Živnosť v SR, HPP v ČR


Klient má zmluva na HPP uzatvorenú s českou spoločnosťou. Práce pre túto spoločnosť vykonáva v Dánsku, Nórsku. V ČR má vybavenú českú A1, odvody do sociálnej poisťovne sú platené v ČR.
Minulý rok založil slovenskú živnosť, na ktorú vystavil FA za služby pre slovenských odberateľov.  Sociálna poisťovňa na SR ešte nevystavila A1.

Zaujímalo by ma, ako bude mať celá táto situácia dopad na odvodové povinnosti a daňové povinnosti. Bude platiť preddavky na sociálnu a zdravotnú poisťovňu? Aký ZD sa bude v tomto prípade brať do úvahy pre jeho výpočet? Prípadne viete mi odporučiť nejaké dôveryhodné zdroje, ktoré by vniesli viac svetla do tejto problematiky?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Júlia Pšenková

Venuje sa poradenstvu v oblasti miezd, sociálneho a zdravotného poistenia, dane zo závislej činnosti.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom