Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


ZARADENIE HIM


Máme DF od agentúry suma 10000 bez DPH, ktorá sa zoberá prípravou a administratívnej činnosti k získavanie peňazí z dotácií, grantov.
Faktúra bola vystavená v r 2021 a bola nami uhradená v r 2022, potom keď výsledkom bolo podpísanie dotácie s Ministerstvom na nákup strojov a striekacej kabíny. Druhá DF bude vystavená v r.2022 , ale uhradená bude pri podpise príjmu peňazí z Ministerstva . Jeden zo strojov prišiel montuje sa, potrebujeme ho zaradiť , poslať podklady na schválenie , nevieme však či tieto náklady DF z roku 2021 od agentúry ide do vstupných cien strojov. Posielame poštu agentúre a hradíme poplatky . Ako s tými nákladmi ? V roku 2021 máme sumu 10000 na účte 042… Daňové priznanie nepodané. Nákup HIM -stroje, striekacia kabínka v roku 2022 budú pokryté 90% z dotácie – tú po prijatí od r. 2022 počas odpisovania budeme účtovať 384../648…

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom