Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Záporné vlastné imanie


Jednoosobová spoločnosť, ktorá má záporné vlastné imanie z dôvodu strát z viacerých rokov a má v minulých rokoch aj tvorené ostatné kapitálové fondy z vkladu spoločníka – môže tieto ostatné kapitálové fondy použiť na úhradu strát minulých rokov ? Vlastné imanie v podstate aj po tejto úhrade zostane stále záporné, len by sa zmenila štruktúra pasív. Je to možné takto zúčtovať aj pri existencii záporného vlastného imania? Ostatné kapitálové fondy boli z väčšej časti vytvorené v období do konca roku 2017, menšia čiastka bola vytvorená v roku 2020.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom