Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zamestnávateľom poskytnuté ubytovanie a oslobodenie od dane


Chcela by som sa spýtať, zamestnávateľ platí zamestnancom ubytovňu. Je príjem najviac 60 eur oslobodený od dane stále aktuálny? Môže sa zamestnávateľ rozhodnúť, že bude preplácať 60 eur všetkým zamestnancom, ktorý bývajú na ubytovni bez rozdielu alebo musí sumu rozúčtovať podla počtu dní ubytovania. Jedná sa mi o zamestnancov, ktorý nastúpia do pracovného pomeru v priebehu mesiaca. Môže príspevok na ubytovanie platiť aj dohodárom?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom