Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zahraničný príjem – metóda vyňatia príjmov


Daňovník pracuje pre slovenskú firmu, ktorá ho vyslala pracovať do Švédska (stavba tunelov). Odvody do soc. a zdr. poisťovne firma za zamestnanca odviedla na Slovensku, keďže má na SK stredisko životných záujmov. Daň z príjmov zo závislej činnosti firma odviedla za zamestnanca vo Švédsku(kde sa zdržiaval viac ako 183 dní v roku).

Ako vypočítať Úhrn vyňatých príjmov (základov dane) r. 48 v DP FO typ A? Od príjmu zo Švédska je potrebné odpočítať odvody na povinné zdr. a soc.poistenie odvedené na Slovensku alebo nie?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom