Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vykazovanie úroku z poskytnutej pôžičky v priznaní k DPH


Dňa 1.marca 2023 požičala spoločnosť ABC s.r.o. spoločnosti XYZ a.s. sumu 100 000 EUR. V zmluve je dohodnutý fixný úrok 12.000 EUR splatný do dňa konečnej splatnosti 31.3.2024. Ako sa má správne vykázať úrok v riadku 13 daňového priznania k DPH? Je správne úrok rozpočítať a každý mesiac uviesť v daňovom priznaní 1/12 sumy úroku, aj keď úrok bude jednorazovo uhradený v 03/2024?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom