Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vykazovanie faktúry v KV


Dodávateľská faktúra obsahuje položky, pri ktorých má spoločnosť nárok na odpočet DPH v plnom rozsahu (200 EUR + 40 EUR DPH) a takisto aj také položky, pri ktorých nemá nárok na odpočet DPH (100 EUR + 20 EUR DPH). V kontrolnom výkaze bude uvádzať základ dane 300 EUR, suma dane 60 EUR a výška odpočítanej dane v eurách 40 EUR? Čo v prípade, ak by spoločnosť uviedla iba základ dane 200 EUR, suma dane 40 EUR a výška odpočítanej dane v eurách 40 EUR.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom