Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vyhotovovanie faktúr prevádzkovateľom e-shopu


Spoločnosť s.r.o., platiteľ DPH, plánuje predávať svoje produkty cez e-shop ( zatiaľ len SR). Spoločnosť, ktorá tento e-shop pripravuje pre našu spoločnosť plánuje nastavenie nasledovné:

  1. pri úhrade platobnou kartou alebo bankovým prevodom e-shop vyhotoví faktúru dňom prijatia platby a
  2. pri dobierke e-shop vyhotoví faktúru dňom prevzatia dobierky zákazníkom.

Môže to takto byť? Nemala by byť v bode 1. najprv faktúra k prijatej platbe a následne po doručení tovaru zákazníkovi vystavená ostrá faktúra? Faktúry sa budú importovať z e-shopu do účtovného programu, nemám ani tušenie či sa to dá v e-shop nastaviť, že najprv bude daňový doklad k prijatej faktúre, a potom ostrá faktúra.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom