Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vklad tichého spoločníka – SRO


Na základe zmluvy o tichom spoločenstve vložila SRO-A do SRO-B nepeňažný príjem v hodnote 300 000 €, ktorý spočíva v užívacom práve na používanie nehnuteľnosti na obdobie 10 rokov ktorá je vo vlastníctve SRO-A , a SRO-B ju bude prenajímať dalej občanom (ide o bytovku). V SRO-B sa to prejavilo účtovným zápisom 014 / 479. Je o tomto kroku potrebné účtovať aj v SRO-A ?
SRO-B sa podľa zmluvy zaväzuje na platenie časti zo zisku vyplývajúcej z podielu tichého spoločníka.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom