Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Uznateľnosť Real time PCR test na ochorenie COVID‑19 ako daňového výdavku


Aký je Váš názor na uznanie Real time PCR testu na ochorenie COVID‑19, hradeného zamestnávateľom, ako daňového výdavku v prípade, že zamestnávateľ je stavebná firma a jeho odberateľ požaduje pri vstupe do svojich objektov negatívne PCR testy nie staršie ako 96 hodín. V zmluve o dodaní stavebných prác je táto podmienka jasne vymedzená. Môžem uznať testy, vykonané z dôvodu požiadavky odberateľa, ako daňový výdavok preukázateľne súvisiaci so zdaniteľným príjmom bez toho, aby som musela tieto testy zamestnancom zdaniť ako nepeňažný príjem?
(asi nemusím dodávať, že zamestnanci teraz počítajú každé EURo a nesúhlasia s tým, aby im bola zrazená daň z nepeňažného príjmu).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom