Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Urovnanie dlhov


S.r.o. dáva do prenájmu nebytové priestory. Nájomná zmluva bola uzatvorená od 01.10.2020. Nájomca chcel v priestoroch prevádzkovať kasíno. Boli voči nemu vystavené faktúry za nájomné + prevádzkové náklady. Od 01.10.2020.

Nájomca začal upravovať priestory, podľa svojich požiadaviek /so súhlasom prenajímateľa/. Avšak faktúry neplatil. Začiatkom tohto roka, nakoľko stále boli obmedzenia v podnikaní – korona, rozhodol sa vrátiť priestory. Dlh voči nemu sa vyšplhal niekde nad 15 tisíc EUR. Nakoľko už viac mesiacov sa tieto veci riešia, a prenajímateľ videl, že ťažko od neho niečo vymôže, spísala sa teraz dohoda o urovnaní dlhov a nájomca zaplatí /teraz v roku 2021, nakoľko teraz bola spísaná dohoda/ prenajímateľovi 5 tisíc EUR.

Účtovnú závierku a daňové priznanie za rok 2020 ešte nemáme uzatvorené, nakoľko sme čakali, ako sa táto situácia vyvinie. Čo máme robiť s rozdielom medzi výnosmi – účtovne, daňovo -, ktoré máme zaúčtované v roku 2020 v hodnote cca 15 tisíc EUR, a sumou úhrady za tieto služby?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom