Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Úprava areálu firmy


Dobrý deń,
Spoločnosť kúpila pozemok v roku 2021: LV – pozemok – ostatná plocha. V roku 2022 na pozemku vykonali práce tzv. Úprava areálu , z toho : zemné práce: 14.000 €, komunikácie /kamenivo/ : 8300€, ostatné konštrukcie a práce-búranie: 7400 €, presun hmôt HSV: 1400 € /jedna faktúra/ .
Upravený pozemok prenajíma spoločnosť inej firme na parkovanie nákladných áut, zmluva je podpísaná na 10 rokov. Môže sa jednať o technologiskú rekultiváciu a odpisovať úpravu areálu časovo 10 rokov? Alebo môže práce na pozemku účtovať priamo do nákladov ,ak sa nejedná o technickú rekultiváciu ?
Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.
Peťovská

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom