Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Uplatnenie daňových odpisov pri predaji majetku


Môže si spoločnosť doodpisovať majetok pri jeho predaji a uplatniť daňové odpisy v DP, ak tento majetok kúpila pred 3 rokmi, bol určený na prenájom, spoločnosť ho však počas celej doby neprenajímala a preto odpisy počas celej doby vlastníctva boli pripočítateľnou položkou v DP. Tento rok sa rozhodla majetok predať, a otázka je, či si môže spoločnosť v DP za rok 2021 uplatniť doteraz neuplatnené daňové odpisy ako odpočítateľnú položku?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom