Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovná závierka a chýbajúce začiatočné stavy pri prevzatí účtovníctva


Nový klient – jednoosobová s.r.o. priniesol účtovníctvo, ale zistili sme, že predošlá účtovníčka nepodala účtovná závierku, pravdepodobne za viacero rokov. Skúšali sme ju pekne poprosiť o výstupy roka 2019, ale vôbec nekomunikuje. Čo robiť? Viem si z DPPO vytiahnuť aspoň počiatočné stavy, ešte sa mi toto nestalo, preto ani neviem, či jeho strašiť, alebo ju vyzvať cez právnika, ale pochybujem, že mali spísanú zmluvu medzi sebou.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom