Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie výnosov s.r.o.


Spoločnosť s r.o., o. i. vykonáva činnosť kostýmového výtvarníka pre divadlá filmy a TV seriály. Nakupuje odevy hlavne v second-handoch ale aj od FO na KPZ a v bežných obchodoch. Účtujeme ich na účet 501 spotreba materiálu na kostýmy. Niektoré takto kúpené odevy upravujeme, iné nie. Ak fakturujeme služby kostýmového výtvarníka aj s dodaním kostýmov účtujeme všetko na účet 602, ak však vystavíme faktúru iba za dodané kostýmy, máme účtovať na účet 642 alebo na 602 (604) ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom