Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


účtovanie obstarania zmeny územného plánu


Spoločnosť (s.r.o.) ako vlastník pozemku je účastníkom Zmluvy o združení činností a finančných prostriedkov spolu s inými majiteľmi pozemkov vrátane samosprávy. Predmetom zmluvy je dohoda účastníkov o združení fin. prostriedkov na dosiahnutie spoločného účelu, a to obstarania zmien a doplnkov územného plánu. Mesto zabezpečí obstaranie zmien a doplnkov územného plánu, na čo zmluvné strany združili finančné prostriedky. Spoločnosť prispela sumou 3300 eur. Bude tento preddavok po zhotovení a odovzdaní územného plánu nákladom ako Ostatné služby, resp. je potrebné ho zaradiť a odpisovať ako ostatný dlhodobý nehmotný majetok? Je takýto výdavok daňovo uznateľný? Spoločnosť v súčasnosti ešte nemá jasný zámer, na aký účel bude pozemok v budúcnosti využívaný.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom