Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie náradia požičovňa


Spoločnosť nakupuje a predáva tovar – náradie, o zásobách účtuje spôsobom B. Okrem toho spoločnosť náradie prenajíma. Pokiaľ pri nákupe náradia vie určiť, že toto náradie bude určené na požičiavanie a nie na predaj a nejde o náradie s obstarávacou cenou prevyšujúcou 1 700 EUR, spoločnosť si stanovila, že takéto náradie bude účtovne odpisovať ako dlhodobý majetok po dobu 24 mesiacov. Stávajú sa ale prípady, kedy sa náradie rozhodne až následne preradiť zo zásob do požičovne. Je potom správne účtovať preradenie z tovaru do obstarania majetku a začať 24 mesiacov účtovne odpisovať? Bude správny zápis 042/504?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom