Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie finančného lízingu


Klient platca DPH, registrovaný podľa § 4, obstaral automobil na základe finančného lízingu. Vozidlo prvotne kúpila česká spoločnosť, ktorá ho predaja lízingovej spoločnosti, ktorá následne predala toto vozidlo slovenskej spoločnosti. Lízingová spoločnosť nám napísala, že predaj vozidla eviduje ako tovar, ktorý sa neodpisuje a neplatí sa z neho ani daň z motorových vozidiel. Technický preukaz, k motorovému vozidlu je písaný na českú spoločnosť a prepis vozidla na slovenskú spoločnosť má údajne nastať až po predaji vozidla.
Klient nám poskytol ako podklad iba lízingovú zmluvu a splátkový kalendár, ktorý spláca.
Je správne účtovanie tohto lízingu ako:
1. Nákup 042/474
2. Splátka 474/325
3. Úrok 562/325
Či postupujeme nesprávne a lízingové splátky majú vstupovať do nákladov spoločnosti?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom