Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie dobierky v podvojnom účtovníctve


Ako správne zaúčtovať príjem platieb pri predaji tovaru na dobierku:

a) platba prijatá na účet od kuriérskej spoločnosti (hromadne prijatá platba)
b) platba prijatá od Slovenskej pošty

Pri prijatej platbe od zákazníka sa štandardne účtuje: 221/311. Je potrebné v prípade dobierky na základe napr. avíza od kuriéra účtovať napr. 315 (pohľadávka voči kuriérskej spoločnosti) /311 (pohľadávka voči zákazníkovi) a následne 221/315 (príjem od kuriérskej spoločnosti na účet)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom