Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Tvorba sociálneho fondu v neziskovej (rozpočtovej) organizácii


Organizácia, ktorá zamestnáva na základe pracovnej zmluvy, musí tvoriť sociálny fond v minimálnej výške 0,6 % z hrubých miezd zamestnancov. Zákon umožňuje tvoriť sociálny fond aj do 1 %. (v prípade neziskovej organizácie je uvedené, ak to rozpočet umožňuje). Otázkou je, či môže teda nezisková organizácia (n. o. podľa Zákona 213/1997) tvoriť Sociálny fond aj vo výške 1 %, ak to rozpočet umožňuje. (napr. v rozpočte bola rezerva). Ak môže tvoriť sociálny fond, môže použiť aj z tejto časti na príspevok na stravovanie?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom