Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Trojstranný obchod u osoby registrovanej podľa § 7 zákona o DPH


Slovenská s.r.o., neplatiteľ DPH, registrovaný podľa § 7, chce nakúpiť tovar v Maďarsku a tento následne prepraviť /cez Slovensko, resp. mimo Slovenska/ do Holandska a tam ho predať. Môže tento tovar kúpiť v Maďarsku bez DPH? Následne predať ho v Holandsku bez DHP? Ak by tento tovar kúpil v Maďarsku bez DPH, doviezol ho na Slovensko, tak by na Slovensku musel zaplatiť 20 % DPH? Podať priznanie k DPH? Môže tovar nakúpiť v Maďarsku bez DPH s tým, že ho priamo zoberie do Holandska? Bude niekde vo výkazoch uvádzať tento predaj?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom