Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Totálna škoda auto z pohľadu DPH


Auto je plne odpísané v s.r.o. (platiteľ DPH). Auto nadobudla s.r.o ako platiteľ DPH. Po havárii poisťovňa oznámila, že poistnú udalosť likviduje v zmysle poistnej zmluvy ako totálnu škodu a likvidáciu škodovej udalosti rozpísala nasledovne:

– všeobecná hodnota vozidla s DPH 14 242,72 €,
– hodnota predaných zvyškov vozidla s DPH -1 336,00 €,
– spolu priznané 12 906,72 €,
– spoluúčasť – 645,34 €,
– poistné plnenie 12 261,38 €, ktoré nám poisťovňa aj poslala na firemný účet.

Moja otázka znie. či vyplatená suma 12 261,38 € je cena s DPH – teda odvádzam príslušnú DPH vo výške 2 043,56 € alebo je cena chápaná ako vyplatené poistné, teda bez DPH a celá vo výške 12 261,38 € sa zahrnie do výnosov.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom