Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Sumárny doklad


Je možné účtovať faktúry napr. za taxi jedným tzv. sumárnym dokladom. Konateľ v priebehu mesiaca využije taxi (napr. Bolt) a úhrada je realizovaná platobnou kartou. Na e-mail príde doklad – faktúra k predmetnej jazde. Je možné v tomto prípade zaúčtovať jedným dokladom všetky tieto „faktúry“ s tým, že sa bude účtovať s dátumom posledného dňa v mesiaci. Vytlačený interný doklad bude obsahovať jednotlivé dátumy faktúry, sumy a poznámku – číslo faktúry.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom