Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Stroje zo zahraničia


Stroje si objednala SK firma v Nemecku (dátum vyhotovenie faktúr na dodávku strojov 31.08.2021 a 20.09.2021). Nemecká firma si ich dala vyrobiť v Poľsku. Aby boli stroje rýchlejšie prepravené na Slovensko, firma ktorá bude stroje využívať na podnikanie, si objednala vlastnú prepravu strojov z Poľska na Slovensko, slovenskou prepravnou spoločnosťou (GLS), dňa 27.9.2021. V doklade CMR je uvedená Nemecká firma ako dodávateľ.

V tomto prípade nejde o trojstranný obchod?

A ešte doplnenie: Na spomínané stroje bola uhradená záloha nemeckej dodávateľskej firme dňa 22.07.2021.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom