Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Storno predaja auta na prelome rokov


Naša spoločnosť SRO predala osobné motorové vozidlo dňa 21.12.2020 v hodnote 8 000 €. Motorové vozidlo bolo plne odpísané účtovne aj daňovo, pôvodná obstarávacia cena bola 23 000 €. Motorové vozidlo bolo prepísané na dopravnom inšpektoráte dňa 28.12.2020. Dňa 10.02.2021 sme vystavili na tento predaj dobropis v plnej výške 8 000 € a vozidlo sa vrátilo do firmy. Spätný prepis na našu spoločnosť na príslušnom DI sa vykonal 17.02.2021. Ako vrátiť auto do evidencie dlhodobého majetku a ako to podchytiť účtovnými zápismi? Akú hodnotu bude mať MV v evidenciách? Bude sa opäť odpisovať?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom