Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Spoločnosť v likvidácii


Spoločnosť vstúpila do likvidácie v septembri minulého roka. Následne bolo do troch mesiacov odo dňa vstupu spoločnosti do likvidácie podané daňové priznanie k dani z príjmov PO s mimoriadnou účtovnou závierkou.
Spoločnosť však eviduje ešte stavy na účtoch 429 – neuhradená strata minulých rokov vo výške 6 200 Eur, 428 – nerozdelený zisk z minulých rokov vo výške 1 200 Eur a 365 – ostatné záväzky voči spoločníkom a členom vo výške 4 000 Eur.
Chcela by som sa opýtať, či bude spoločnosť postupovať správne, ak počas obdobia likvidácie: použije nerozdelený zisk z minulých rokov na úhradu neuhradenej straty minulých rokov 428/429 – v sume 1 200 Eur, pôžičkou od konateľa (účet 365 – ostatné záväzky voči spoločníkom a členom) v sume 4 000 Eur pokryje ešte časť neuhradenej straty, účtovnými zápismi: 354/429 a odpis pôžičky 365/354, zvyšná suma na účte 429 vo výške 1 000 Eur by bola predpísaná spoločníkovi na úhradu účtovným zápisom 354/429 a spoločník by ju splatil do pokladnice spoločnosti 211/354?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom