Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Služby spojené s nehnuteľnosťou – ako do DPH a KV


Ako správne nasmerovať do DPH a KV, prípadne SV nasledovné situácie :

1. slovenský platiteľ DPH dostane zahraničnú došlú faktúru (z ČR) za služby vykonané na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v Holandsku a Nemecku – je to paragraf 16, ods. 1, samozdanenie, smerovanie do DPH riadok 9 a 10, nejde do KV ani do SV ?

2. slovenský platiteľ DPH vystaví zahraničnú faktúru (matke v Holandsku) za služby a dodanie tovaru spojených s nehnuteľnosťou nachádzajúcej sa v Holandsku a Nemecku.
– faktúrovanie služby : je to paragraf 16, ods. 1, do DPH je to riadok 11 a 12, nejde do KV, ide do SV ?
– faktúravanie tovaru : je to paragraf 43, ods. 1, do DPH je to riadok 16, nejde do KV, ide do SV?

Je takéto nastavenie správne ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom