Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Slovenská sro a príjmy z CZ a SK


Jednosobová slovenská s.r.o. s príjmom 50:50 z ČR a SR.V Prahe, kúpi byt FO spôsobom, že ho najprv kúpi partnerka, FO má podpísanú zmluvu o budúcom predaji polovičného podielu. Na základe nej mesačne platí istú čiastku, po dosiahnutí istej sumy sa polovica bytu prepíše na FO. Bolo by ekonomicky výhodne zriadiť v Česku, kde
sa dlhodobo spoločník nachádza českú organizačnú zložku, či pobočku? S tým súvisí – je nejaká možnosti previesť daňovú rezidenciu slovenskej s.r.o. do Česka? Aké sú možnosti prihlásiť pražský byt ako kanceláriu sro.

Skúšobne chystá zriadiť malý e-shop so sortimentom ako sú knihy a drobná elektronika. Predpokladá sa menej ako desať predajov mesačne. Aké podmienky treba splniť, ak je orientovaný na český trh (je v češtine, prijíma platby v CZK)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom